Poniedziałek - Piątek 08:00 - 21:00

Sobota nieczynne

+48 666 600 266

kontakt@ortodontica.info

Złotowska 37

60-189 Poznań

Polub nas

Aparat na zęby dla dorosłych: odkryj na nowo swój uśmiech!

Aparat na zęby dla dorosłych: odkryj na nowo swój uśmiech!

Korekta wady zgryzu jest ważna nie tylko w dzieciństwie i w wieku nastoletnim. Dobrze dobrany aparat na zęby dla dorosłych również przynosi wiele korzyści – i to nie tylko estetycznych. Wizyta u ortodonty może pomóc Ci w wielu problemach zdrowotnych – nawet takich, których nie powiązałbyś na pierwszy rzut oka z uzębieniem. Niektórzy dorośli mają jednak wątpliwości przed założeniem swojego pierwszego aparatu. W naszym artykule przyjrzymy się najczęstszym obawom i sprawdzimy, czy są one uzasadnione.

Aparat na zęby dla dorosłych – dlaczego warto?

Wady zgryzu są częstym problemem, który powoduje u niektórych pacjentów obniżenie samooceny. Noszenie aparatu na zęby dla dorosłych pomaga nie tylko wyeliminować stłoczenie zębów, ale przede wszystkim poprawia funkcje żucia, mówienia, oddychania. Może także wpłynąć na owal twarzy. Dzięki leczeniu ortodontycznemu możesz uwolnić się od nawracającej próchnicy, ponieważ higiena jamy ustnej stanie się o wiele prostsza, kiedy wyeliminujesz miejsca, do których trudno dostać się szczoteczką.

Nie każdy wie również, że wady uzębienia mogą mieć także inne skutki, takie jak bóle głowy, problemy z układem trawiennym (niedokładne rozdrabnianie pokarmu) czy przedwczesne wypadanie zębów. Żeby temu zapobiec, warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne dorosłych w Poznaniu.

Czy aparat na zęby będzie źle wyglądać?

Niektórzy dorośli odkładają decyzję o założeniu pierwszego aparatu z obawy, że nie będą wyglądać z nim na profesjonalistów w miejscach pracy. Jednak już dawno minęły czasy, kiedy leczenie ortodontyczne kojarzyło się jednoznacznie z okresem dojrzewania. Wiele osób traktuje nawet aparat jako element swojego stylu, ponieważ współczesne modele prezentują się bardzo gustownie.

Jeśli jednak nie chcesz, by Twoje otoczenie wiedziało, że walczysz z wadą zgryzu, możesz wybrać aparat na zęby niewidoczny. Może to być stały aparat językowy lub cieszące się coraz większą popularnością przezroczyste nakładki na zęby np. Invisalign, które są niemal zupełnie niewidoczne.

Czy noszenie aparatu na zęby dla dorosłych boli?

Noszenie aparatu ortodontycznego nie boli, jednak może powodować pewien dyskomfort. Jeśli nigdy nie leczyłeś wady zgryzu, jest to całkowicie normalne, że Twój organizm będzie musiał się do niego przyzwyczaić. Jednak po kilku tygodniach przestaniesz go czuć.

Czy aparat ortodontyczny jest drogi?

Ile kosztuje aparat na zęby dla dorosłych? Cena leczenia zależy od wielu czynników przede wszystkim od modelu aparatu, rodzaju wady zgryzu, umiejętności i doświadczenia lekarza. Nie warto jednak szukać oszczędności na swoim zdrowiu.

Jak długo trzeba nosić aparat na zęby?

Leczenie ortodontyczne u dorosłych zajmie więcej czasu niż w przypadku dzieci. Może ono trwać od kilku miesięcy nawet do kilku lat. Nie jest to jednak uciążliwe – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na aparat nakładkowy Invisalign.

Czy każdy może nosić aparat?

Obecnie niemal każda osoba dorosła może „prostować” zęby za pomocą aparatu. Przeciwwskazaniem są stany zapalne dziąseł czy błony śluzowej jamy ustnej.

Podsumowanie

Aparaty ortodontyczne przynoszą wiele korzyści zdrowotnych nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Jeśli cierpisz na wady zgryzu lub stłoczenie zębów, ortodonta w Poznaniu pomoże Ci uniknąć poważniejszych problemów, takich jak próchnica, choroby dziąseł, wypadanie zębów czy nawracające migreny. Współczesne modele są wygodne i dobrze się prezentują. Jeśli jednak nie chcesz, żeby Twoi rozmówcy widzieli, że „prostujesz” zęby, postaw na aparat nakładkowy Invisalign na zęby dla dorosłych.

No Comments

Leave a Reply