Poniedziałek - Piątek 08:00 - 21:00

Sobota nieczynne

+48 666 600 266

kontakt@ortodontica.info

Złotowska 37

60-189 Poznań

Polub nas

Aparaty stałe Poznań

Aparaty stałe cienkołukowe są zakładane na zęby stałe na cały okres leczenia, bez możliwości wyjmowania z jamy ustnej. Składają się z zamków metalowych lub porcelanowych przyklejanych do powierzchni wargowych lub językowych zębów oraz rurek lub pierścieni umieszczanych na zębach trzonowych. Do nich mocuje się łuki ze specjalnego drutu zarówno od strony wargowej jak i podniebiennej. Czas leczenia stałym aparatem zależy od rodzaju wady zgryzu oraz wieku pacjenta. Zwykle wynosi około 2-3 lat. Po zakończonym leczeniu aktywnym aparatem konieczne jest leczenie utrzymujące efekty leczenia (retencja). Stosuje się wówczas aparaty wyjmowane lub/i  reteinery stałe – przyklejane trwale do zębów.

Aparat ortodontyczny stały Poznań

Wśród klasycznych aparatów wyróżniamy aparaty tradycyjne tzw. z ligaturami  ( gumkami) lub aparaty nowszej generacji tzw. samoligaturujące.

W przypadku podjęcia leczenia wczesnego jedną z metod korekty wad zgryzu jest zastosowanie aparatu stałego częściowego (segmentowego, fragmentarycznego). Jest to aparat zakładany na stałe zęby przednie i czasami również na zęby trzonowe. Leczenie przy pomocy tego aparatu zwykle trwa od kilku do kilkunastu miesięcy.

Aparat ortodontyczny stały Poznań

Aparaty językowe są montowane na stałe na powierzchni wewnętrznej zębów (od strony języka). Jest to nowoczesna i niewidoczna alternatywa dla standardowych aparatów na zęby.  Pomysł  i technologia aparatów sprawdzają się  już od ponad 40 lat. Aparat może składać się z gotowych elementów lub może być stworzony indywidualnie dla każdego pacjenta w zagranicznym laboratorium ( system Incognito ).

aparat stały poznań

Aparat językowy to jedyna alternatywa dla osób z dużym poczuciem estetyki oraz dla osób, które z powodu wykonywanej pracy, nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zastosowanie aparatu stałego  tradycyjnego czy też samoligaturującego.

Jeżeli ważny jest dla Ciebie naturalny i wspaniały uśmiech i cenisz sobie dyskrecję leczenia oraz najwyższą jakość  to aparat językowy  jest dla Ciebie.

Aparaty Incognito w odróżnieniu od innych aparatów językowych to indywidualnie zaprojektowany aparat dla konkretnego pacjenta. Jest absolutnie niewidoczny, łatwy do utrzymania w czystości i jedyną osobą, która wie o jego istnieniu, jest sam pacjent. Dzięki technologii komputerowej CAD/CAM aparat ten jest wykonywany indywidualnie dla pacjenta, co oznacza, że jest perfekcyjnie dopasowany, zarówno zamki ortodontyczne jak i druty.   Dzięki niskiemu profilowi zamków i mniejszym elementom aparatu, łatwiej jest  się do niego przyzwyczaić, a użytkowanie aparatu jest komfortowe.

Do produkcji aparatu wykorzystuje się  stopy złota i irydu. Aparat Incognito nie zawiera niklu, który jest szczególnie alergizującym metalem.

Ze względu na specyficzny proces technologiczny cena aparatu lingwalnego jest wyższa od tradycyjnych aparatów ortodontycznych, lecz uzyskujemy  w zamian pełną dyskrecję i najwyższą jakość leczenia. Aparaty lingwalne są dostępne dla każdej osoby, niezależnie od wieku. Można nim wyleczyć wszystkie wady zgryzu, w tym przypadki pacjentów z zatrzymanymi zębami. Warunkiem istotnym przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego jest brak choroby przyzębia, brak zębów mlecznych oraz wystarczająca ilość części koronowej zęba do przyklejenia zamka.

Proces powstawania aparatu wymaga przesłania wycisków Twoich zębów do  laboratorium w Niemczech, gdzie przy pomocy nowoczesnych programów komputerowych wykonywane są modele uzębienia, a następnie powstaje indywidualny aparat językowy

aparat ortodontyczny incognito

Zalety Incognito:

  • służy do wyleczenia każdej wady zgryzu
  • jest w pełni niewidoczny
  • nie uczula, jest bezniklowy i łatwy w czyszczeniu
  • Indywidualnie zaprojektowany aparat pozwala na skrócenie czasu leczenia

Aparaty stałe grubołukowe są zakładane na stałe na zęby, bez możliwości wyjmowania aparatu. Składają się zwykle z pierścieni na zębach trzonowych lub/i przedtrzonowych i grubego drutu. Mogą być zamontowane na podniebieniu ( np. Hyrax, łuk podniebienny, bihelix, dystalizator, pendex ) lub w przedsionku jamy ustnej ( np. Lip bumper czy aparaty stałe do korekty tyło zgryzu np. Forsus, aparat Herbsta ).

aparat stały grubołukowy poznań