Poniedziałek - Piątek 08:00 - 21:00

Sobota nieczynne

+48 666 600 266

kontakt@ortodontica.info

Złotowska 37

60-189 Poznań

Polub nas

Aparat nakładkowy Poznań

Aparaty wyjmowane (ruchome) są zakładane i wyjmowane z jamy ustnej samodzielnie przez pacjenta. Składają się one zwykle z akrylanowej płyty dopasowanej do podniebienia oraz dołączonych do niej elementów drucianych( łuki i klamry) umieszczanych na zębach od strony wargowej, które umożliwiają utrzymanie aparatów . Z reguły wymagane jest noszenie takiego aparatu przez 3-4 godziny w ciągu dnia oraz podczas snu pacjenta ( w sumie około 12-14 godzin ).Leczenie trwa w zależności od wady od 1 roku do kilku lat.

aparat ortodontyczny wyjmowany

Aparaty wyjmowane są stosowane często jako aparaty retencyjne po zakończonym leczeniu.

Nasi pacjenci mają możliwość wyboru koloru aparatu według swoich upodobań!

Przeźroczyste nakładki na zęby (Clear Aligner)

Jest  to nowoczesna  metoda leczenia ortodontycznego. Za pomocą przeźroczystych nakładek, które są idealnie dopasowane, prowadzone jest leczenie ortodontyczne pacjenta. Aparaty clear aligner zapeniają estetyczny wygląd, ponieważ są praktycznie niewidoczne. Wykonane są z przeźroczystego tworzywa, bez elementów metalowych i nie powodują u pacjentów odczucia bólu czy  dyskomfortu związanego z codziennym ich noszeniem. Pacjenci noszący ten rodzaj aparatu mogą  bez skrępowania rozmawiać i śmiać się.

aparat ortodontyczny clear aligner

W celu przeprowadzenia korekty wady zgryzu w laboratorium technicznym przygotowywany jest zestaw clear alignerów (płytek), które stopniowo przesuwają zęby do prawidłowej pozycji. Co trzy tygodnie płytka zmieniana jest na nową, która kontynuuje rozpoczęte leczenie. Aparat powinien być noszony właściwie  22 godziny na dobę z przerwami na posiłki oraz szczotkowanie zębów.