Poniedziałek - Piątek 08:00 - 21:00

Sobota nieczynne

+48 666 600 266

kontakt@ortodontica.info

Złotowska 37

60-189 Poznań

Polub nas

Leczenie ortodontyczne dorosłych Poznań

Celem leczenia ortodontycznego jest poprawa estetyki zębów i twarzy oraz zapewnienie prawidłowych funkcji takich jak: żucie, połykanie, mowa i oddychanie.

Interesuje Cię leczenie ortodontyczne dorosłych w Poznaniu? Dobrze trafiłeś, bo nigdy nie jest za późno na piękny uśmiech. Celem leczenia ortodontycznego jest poprawa estetyki zębów i twarzy oraz zapewnienie prawidłowych funkcji takich jak: żucie, połykanie, mowa i oddychanie.

Leczenie ortodontyczne dorosłych jest dzisiaj możliwe bez żadnych ograniczeń wiekowych dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych rozwiązań. Jedynym ograniczeniem są ostre stany zapalne dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.

Ortodoncja dla dorosłych w Poznaniu – zaufaj profesjonalistom

Chęć poprawy ustawienia zębów i estetyki twarzy, a także możliwość dłuższego zachowania własnych zębów, to najczęstsze motywy do podjęcia leczenia ortodontycznego w wieku dorosłym. Także obecność wady zgryzu, uniemożliwiająca właściwe leczenie implantologiczno-protetyczne, powoduje konieczność przygotowania ortodontycznego pacjenta przed zabiegami z zakresu implantologii czy protetyki. Częstym wskazaniem do podjęcia leczenia ortodontycznego są również problemy periodontologiczne pacjenta.

Z powodu wady zgryzu często jest trudno utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. W wyniku tego rozwija się próchnica, a także choroby przyzębia. Ponadto, występująca wada zgryzu może prowadzić do nieprawidłowego ścierania się zębów, przeciążenia przyzębia, nieprawidłowości w czynności żucia oraz zaburzeń ze strony stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni okolicy stawu i skroni.

Ortodonta dla dorosłych – szeroki zakres usług

Leczenie ortodontyczne dorosłych w Poznaniu w naszym gabinecie jest nierozłącznie powiązane z leczeniem periodontologicznym, a korzyści, wynikające z leczenia aparatem stałym (w postaci prawidłowo uszeregowanych zębów, braku przeciążeń zgryzowych oraz urazowych kontaktów uszkadzających przyzębie), stanowią istotne wsparcie dla osiągnięcia zdrowych i mocnych dziąseł.

Ortodoncja dla dorosłych Poznań – poznaj korzyści leczenia ortodontycznego:

  • poprawa estetyki twarzy i uzębienia,
  • poprawa jakości życia i uzyskanie korzystnego efektu psychologicznego poprzez zwiększenie pewności siebie dzięki „prostym zębom”,
  • poprawa stanu dziąseł,
  • umożliwienie właściwej higieny jamy ustnej,
  • przygotowanie do leczenia implantologicznego oraz protetycznego,
  • eliminacja nieprawidłowego ścierania się zębów,
  • likwidacja przeciążeń przyzębia, co umożliwia dłuższe utrzymanie zębów w jamie ustnej,
  • umożliwienie prawidłowej pracy stawów skroniowo-żuchwowych.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty i umówienia się na pierwszą wizytę.

Aparat na zęby dla dorosłych w każdym wieku

Każdy aparat ortodontyczny dla dorosłych, który oferujemy w naszej klinice w Poznaniu, jest projektowany z myślą o wygodzie i komforcie naszych pacjentów. Jego zadaniem jest nie tylko korekta ułożenia zębów, ale także zapewnienie prawidłowego funkcjonowania układu zgryzu. Dzięki nim nasi pacjenci mogą cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Leczenie ortodontyczne dorosłych w Poznaniu – zdrowie i estetyka

Chociaż wiele osób kojarzy leczenie ortodontyczne przede wszystkim z młodzieżą, coraz więcej dorosłych decyduje się na poprawę swojego uśmiechu za pomocą aparatu ortodontycznego. Warto w tym miejscu przypomnieć, że piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyki – to przede wszystkim zdrowie. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Sprawdź już dziś, co może zaoferować Ci doświadczony ortodonta w Poznaniu:

Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby spełnić wszystkie Twoje oczekiwania i zapewnić najwyższy standard usług. Zapraszamy!