Poniedziałek - Piątek 08:00 - 21:00

Sobota nieczynne

+48 666 600 266

kontakt@ortodontica.info

Złotowska 37

60-189 Poznań

Polub nas

Ortodonta dziecięcy Poznań

Celem leczenia ortodontycznego jest poprawa estetyki zębów oraz twarzy oraz zapewnienie prawidłowych funkcji takich jak: żucie, połykanie, mowa i oddychanie.

Ortodonta dziecięcy w Poznaniu kompleksowo zaopiekuje się Twoim dzieckiem i zadba o to, aby miało piękny uśmiech już od dzieciństwa. Celem leczenia ortodontycznego jest poprawa estetyki zębów oraz twarzy oraz zapewnienie prawidłowych funkcji takich jak: żucie, połykanie, mowa i oddychanie.

Ortodoncja dziecięca Poznań – kiedy należy umówić dziecko na wizytę?

Pierwsza konsultacja ortodontyczna powinna odbyć się w 7 roku życia dziecka. Ortodonta ocenia wówczas, czy występuje wada zgryzu, a jeśli występuje, to czy wymaga tzw. wczesnego leczenia.

W tym wieku, kiedy pojawiają się pierwsze zęby stałe, można ocenić występowanie zgryzu krzyżowego, stłoczenia czy innych problemów ortodontycznych.

Natomiast jeśli rodzice są zaniepokojeni wyglądem zgryzu dziecka lub lekarz stomatolog lub pediatra czy logopeda skieruje dziecko do ortodonty, należy zgłosić się jak najszybciej. Dobry ortodonta dziecięcy w Poznaniu zareaguje szybko i zaplanuje odpowiednie leczenie.

Wczesne leczenie ortodontyczne dzieci w Poznaniu – wszystko, co musisz wiedzieć

W przypadku wielu wad wskazane jest wczesne leczenie ortodontyczne dzieci w Poznaniu, które pozwala na harmonijny wzrost zębów i struktur twarzy. Przyczyni się ono także do wyeliminowania szkodliwych nawyków, takich jak ssanie palca czy wargi dolnej, oddychania przez usta, nieprawidłowego sposobu połykania czy wymowy. Efektem leczenia wczesnego jest również przygotowanie odpowiedniej ilości miejsca dla wyrzynających się zębów stałych, co często umożliwia późniejsze leczenie ortodontyczne bez konieczności ich usuwania.

Wczesne leczenie ortodontyczne może stanowić jedną z faz leczenia ortodontycznego, ale może również spowodować całkowite wyeliminowanie konieczności późniejszego leczenia ortodontycznego. W przypadku gdy konieczna jest druga faza leczenia ortodontycznego, to leczenie jest wówczas łatwiejsze, krótsze i często nie wymaga usuwania zębów stałych czy zabiegów chirurgicznych.

Ortodonta Poznań – dziecięcy stomatolog do zadań specjalnych

Nasza klinika specjalizuje się w ortodoncji dziecięcej. Wiemy, że w przypadku najmłodszych pacjentów, bardzo ważne jest indywidualne i delikatny podejście. Dlatego nasz ortodonta dla dzieci zawsze ma na uwadze jak najmniej inwazyjne, a jednocześnie jak najlepiej dostosowane do potrzeb malucha metody leczenia. Wiemy także, jak ważne jest uświadomienie rodziców o znaczeniu wczesnego wykrywania wad zgryzu u dzieci oraz poinformowanie ich o korzyściach płynących z szybkiego rozpoczęcia leczenia.

Ortodonta dla dzieci Poznań – korzyści wczesnego leczenia ortodontycznego:

  • przygotowanie odpowiedniej ilości miejsca dla wyrzynających się zębów stałych,
  • zmniejszenie ryzyka urazu wychylonych przednich zębów,
  • zabezpieczenie miejsca dla niewyrżniętych zębów stałych w przypadku przedwczesnej utraty zębów mlecznych,
  • zmniejszenie konieczności usuwania zębów stałych czy innych zabiegów chirurgicznych,
  • skrócenie czasu leczenia aparatem stałym,
  • przywrócenie symetrii i harmonii twarzy poprzez wpływ na kierunek wzrostu szczęk.

Wczesne leczenie ortodontyczne dzieci można prowadzić przy pomocy aparatów wyjmowanych lub stałych.

Ortodonta dziecięcy Poznań – dlaczego warto wybrać naszą klinikę?

Wadliwy zgryz u najmłodszych pacjentów może prowadzić do różnych patologii: próchnicy zębów stałych, chorób przyzębia, wady wymowy, a nawet niewłaściwego rozwoju mięśni twarzy i żuchwy.

Ortodonta Poznań to miejsce, gdzie znajdziesz doskonale wykwalifikowany i doświadczony zespół profesjonalistów, którzy skutecznie diagnozują i leczą najróżniejsze problemy ortodontyczne u dzieci. Dbamy o to, aby każda wizyta u nas była komfortowa zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Zdrowy uśmiech to jeden z najważniejszych darów, które możemy dać naszym dzieciom. Dlatego w naszej klinice oferujemy pełen zakres usług związanych z ortodoncją dla dzieci. Wiedza, doświadczenie i indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawiają, że każdy nasz ortodonta dziecięcy w Poznaniu to specjalista, któremu możesz zaufać. Zapraszamy serdecznie do umówienia wizyty dla swojego dziecka. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wesprzemy Twoje dziecko na drodze do zdrowego uśmiechu.

Ortodonta Poznań – dziecięcy, dla młodzieży i dorosłych

W naszej klinice kompleksowo dbamy zarówno o uzębienie dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Sprawdź naszą pełną ofertę:

Prawidłowy rozwój zgryzu i uśmiechu naszych najmłodszych podopiecznych to dla nas priorytet. Profesjonalnie i fachowo zadbamy także o uzębienie starszych pacjentów. Zapraszamy!