Poniedziałek - Piątek 08:00 - 21:00

Sobota nieczynne

+48 666 600 266

kontakt@ortodontica.info

Złotowska 37

60-189 Poznań

Polub nas

Leczenie ortodontyczne młodzieży Poznań

Twój uśmiech jest Twoją najlepszą ozdobą.

Interesuje Cię leczenie ortodontyczne młodzieży w Poznaniu? Specjaliści z naszej kliniki kompleksowo zaopiekują się uzębieniem Twojego dorastającego dziecka. Zdrowy uśmiech nastolatka nie tylko doda mu pewności siebie, ale jest również istotnym elementem ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Ortodonta dla młodzieży – uśmiech jest Twoją najlepszą ozdobą!

Właściwe leczenie ortodontyczne młodzieży rozpoczyna się zwykle między 12 a 16 rokiem życia. W tym okresie rozwojowym leczeniu ortodontycznemu sprzyja potencjał wzrostowy pacjenta oraz wyrzynające się zęby stałe.

Leczenie wad zgryzu u młodych, rosnących pacjentów jest bardziej przewidywalne, a ponadto rozpoczęte odpowiednio wcześnie może pozwolić uniknąć kosztownego leczenia kompleksowego lub chirurgicznego w wieku dorosłym.

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie ortodontyczne, tym lepiej. Prawidłowy zgryz to nie tylko prosto ustawione zęby, ale przede wszystkim właściwa i stabilna pozycja szczęki i żuchwy oraz stawów skroniowo-żuchwowych względem siebie. Dobry zgryz to nie tylko bardziej estetyczny uśmiech, ale również zdrowe i mocne uzębienie.

Leczenie ortodontyczne młodzieży w Poznaniu – zdrowy uśmiech Twojego dziecka to nasz priorytet

Proste, zdrowe i mocne zęby są nie tylko elementem atrakcyjnego uśmiechu, ale przede wszystkim gwarantują prawidłową funkcję zgryzu i minimalizują ryzyko przyszłych problemów zdrowotnych.

Korzyści leczenia ortodontycznego w wieku młodzieńczym:

  • poprawa estetyki uśmiechu i twarzy,
  • zmniejszenie ryzyka próchnicy i chorób dziąseł,
  • zmniejszenie ryzyka patologicznego starcia zębów,
  • zmniejszenie prawdopodobieństwa leczenia chirurgicznego w przyszłości,
  • przywrócenie symetrii i harmonii twarzy poprzez wpływ na kierunek wzrostu szczęk,
  • stworzenie prawidłowych warunków dla wymowy i oddychania oraz jedzenia,
  • zapewnienie prawidłowej pracy stawów skroniowo-żuchwowych.

Należy uwzględnić, że leczenie ortodontyczne młodzieży może składać się z kilku etapów, od konsultacji i diagnozy, przez leczenie właściwe, po długoletnie monitorowanie wyglądu i funkcji zgryzu.

Leczenie ortodontyczne młodzieży Poznań – wybierz specjalistę z doświadczeniem

Aby zapewnić swojemu dziecku najlepszą opiekę, wybierz ortodontę z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Ortodonta Poznań zrzesza specjalistów, którzy mają za sobą lata praktyki i setki zadowolonych pacjentów.

W naszej klinice mamy nie tylko ortodontów dla młodzieży – oferujemy także kompleksową opiekę dla dzieci i dorosłych. Sprawdź naszą pełną ofertę:

Zapraszamy do umówienia się na konsultację, aby dowiedzieć się więcej o leczeniu ortodontycznym młodzieży, dzieci i dorosłych w Poznaniu.