Poniedziałek - Piątek 08:00 - 21:00

Sobota nieczynne

+48 666 600 266

kontakt@ortodontica.info

Złotowska 37

60-189 Poznań

Polub nas

Po leczeniu

Zakończone leczenie ortodontyczne nie gwarantuje idealnie prostych zębów do końca życia, ponieważ zęby wykazują naturalną skłonność do przemieszczania się. W celu utrzymania nowej  pozycji zębów i szczęk stosuje się reteinery stałe (podklejane na powierzchni podniebiennej i językowej przednich zębów) i indywidualnie wykonane wyjmowane aparaty retencyjne. Reteinery stosuje się zgodnie z zaleceniami ortodonty i ten etap leczenia wymaga wizyt kontrolnych. Zwykle w pierwszym roku po zakończeniu aktywnego leczenia odbywają się one co 3 miesiące. W przypadku zauważenia zmian w uzyskanym efekcie leczenia należy pilnie skontaktować się z lekarzem.

Retencja jest bardzo ważnym etapem całego procesu leczenia ortodontycznego i  polega na utrzymywaniu  i utrwaleniu wyniku leczenia ustabilizowaniu skorygowanego zgryzu oraz nowej pozycji zębów.

Jeśli pacjent nie akceptuje nowo powstających zmian lub nawrót wady jest znaczny konieczne bywa ponowne leczenie ortodontyczne. Nowe nieprawidłowości często wiążą się z procesem wyrzynania zębów tzw. mądrości czyli „ósemek”.