Poniedziałek - Piątek 08:00 - 21:00

Sobota nieczynne

+48 666 600 266

kontakt@ortodontica.info

Złotowska 37

60-189 Poznań

Polub nas

Przed leczeniem

Pierwsza wizyta w Gabinecie polega na dokładnym zbadaniu pacjenta, ocenie jego wady zgryzu oraz stwierdzeniu czy wiek pacjenta jest odpowiedni do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego.

Jeżeli wada zgryzu występuje opisuję szczegółowo na czym ona polega i jakie są możliwość jej korekty .

Oceniamy czy leczenie należy rozpocząć od razu , czy należy zaczekać do pojawienia się wszystkich zębów stałych czy wystąpienia intensywnego wzrostu lub innych czynników wpływających na rozwój wady.

Każda osoba po wizycie konsultacyjnej powinna wiedzieć, jakie są wskazania do rozpoczęcia leczenia, rekomendowane metody oraz jak długo potrwa i jakie będą koszty tego leczenia.

W przypadku decyzji o rozpoczęciu leczenia uzupełniamy  badania pacjenta o :
– zdjęcia rentgenowskie (zdjęcia pantomograficzne oraz zdjęcia boczne głowy – teleradiograficzne i inne w zależności od wskazań)
– modele gipsowe uzyskane z wycisków uzębienia pobieranych w gabinecie
– fotografię twarzy i zębów

LECZENIE ORTODONTYCZNE W PIĘCIU KROKACH:

Planowanie leczenia

W przypadku możliwości leczenia danej wady różnymi sposobami, pacjent lub opiekunowie po przedstawieniu wad i zalet tych metod wspólnie z lekarzem podejmują decyzję o wyborze sposobu leczenia. Na tej wizycie pacjent poznaje koszty leczenia.

Założenie aparatu stałego lub wyjmowanego

Podczas tej wizyty pacjent otrzymuje również wskazówki dotyczące higieny jemy ustnej.

Wizyty kontrolne służą do regulacji aparatów.

Odbywają się one co 4 do 6 tygodni w zależności od potrzeb.

Zakończenie leczenia, zdjęcie aparatów.
Retencja po leczeniu z zastosowaniem aparatów retencyjnych lub/i reteinerów stałych.

Druga wizyta jest przeznaczona na omówienie planu leczenia. W przypadku możliwości leczenia danej wady różnymi sposobami, pacjent lub opiekunowie po przedstawieniu wad i zalet tych metod podejmują decyzję o wyborze sposobu leczenia. Na tej wizycie podaję dokładne koszty leczenia.

Trzecia wizyta polega na założeniu aparatu stałego lub wyjmowanego (ruchomego). Podczas tej wizyty pacjent otrzymuje również wskazówki dotyczące higieny jemy ustnej.

Kolejne wizyty, zwane kontrolnymi służą do regulacji aparatów. Odbywają się one co 4 do 6 tygodni w zależności od potrzeb.

Leczenie kończy zastosowanie aparatów retencyjnych.

Aby pacjent rozpoczął leczenie ortodontyczne  powinien mieć dobrą higienę jamy ustnej, wyleczone wszystkie zęby a także usunięte wszystkie stany zapalne błony śluzowej.

Osoby  z bardzo złą higieną jamy ustnej nie będą mogły być leczone ortodontycznie, zwłaszcza aparatami stałymi.

Przed leczeniem ortodontycznym konieczne jest wykonaniu zabiegu higienizacyjnego.

W zakresie leczenia stomatologicznego działamy jako Centrum Stomatologii Kopernik. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat to wejdź na stronę CS KOPERNIK